Twitter ir viena no populārākajām sociālo mediju platformām, kurā vismaz reizi mēnesī piesakās vairāk nekā 300 miljoni aktīvo lietotāju. Lai gan daudzi lietotāji zina Twitter pamatus, piemēram, 280 rakstzīmju ierobežojumu tvītiem, ir daudz interesantu faktu, par kuriem lielākā daļa cilvēku iepriekš nebūs dzirdējuši.
1. Katru minūti tiek publicēti aptuveni 350 000 tvītu.
Tas atbilst vairāk nekā 500 miljoniem tvītu dienā. Lai gan tas varētu šķist liels daudzums, salīdzinot, Facebook ir vidēji 3 miljoni jaunu ziņu minūtē. Tas ir gandrīz 10 reizes vairāk nekā Twitter.
2. Viens no sākotnējiem nosaukuma variantiem bija “FriendStalker”.
Lai gan Twitter noteikti ļauj “izsekot” draugiem un slavenībām, ritinot viņu ziņas un redzot, par ko viņi runā, tas varēja būt pavisam cits zīmols, ja beigās uzvarētu vārds “FriendStalker”. Nosaukumu ierosināja viens no Twitter līdzdibinātājiem Evans Viljamss. Savukārt par šobrīd zināmo vārdu „twitter” jāpasakās citam līdzdibinātājam Noa Glesam.
3. Pēc Vatikāna domām, jūs esat labāks cilvēks, ja sekojat pāvestam Twitter.
Vatikāns un katoļu baznīca apgalvo, ka ir daudzas lietas, ko varat darīt, lai samazinātu šķīstītavā pavadīto laiku un kļūtu par labāku cilvēku. Tas ietver palīdzību citiem, ziedošanu nabadzīgajiem un ikdienas lūgšanu. Tomēr 2013. gadā Vatikāns paziņoja, ka vēl viens veids, kā to panākt, ir sekot pāvestam un sekot līdzi Vatikāna tiešraides pasākumiem vietnē Twitter.
4. Haštags jeb mirkļbirka (#)pirmo reizi tika ieviests 2007. gadā.
Kriss Mesīna ir atbildīgs par slavenā tēmtura ieviešanu mūsu digitālajā pasaulē. Tas izstrādāts, lai palīdzētu lietotājiem izveidot savienojumu ar noteiktu tēmu vai tēmu, un tos bieži izmanto pasākumu un konferenču laikā, lai palīdzētu cilvēkiem atrast ziņas par vienu un to pašu. Sākumā radās šaubas par to, vai tēmturis kādreiz kļūs populārs interneta lietotāju vidū, jo tas šķita pārāk tehnisks un “nepatīkams”. Tomēr, kā zina ikviens sociālo mediju lietotājs, mirkļbirkas tagad ir gan Facebook, Snapchat, Instagram, gan reklāmas materiālos visā pasaulē. Kriss Mesīna varēja patentēt mirkļbirku ideju un nopelnīt ar to lielu naudas summu, tomēr viņu vairāk interesēja nodrošināt, lai cilvēki to varētu brīvi izmantot un lai ideja ātri iedzīvotos.
5. Kongresa bibliotēka arhivēja visus tvītus.
2010. gadā visus tvītus sāka arhivēt Amerikas Kongresa bibliotēka. Tomēr 2017. gadā tā paziņoja, ka sāks selektīvāk izmantot arhivētos tvītus.
6. Slaveno zilo Twitter putniņu sauc Lerijs.
Pat cilvēki, kuri regulāri izmanto Twitter, var nezināt, ka zilā putniņa vārds ir Lerijs. Lai gan Twitter pirmsākumi meklējami 2006. gadā, Lerija vārds faktiski tika apstiprināts tikai 2012. gada sākumā. Kamēr cilvēki apšaubīja un spekulēja par to, vai putniņam ir vārds vai nav, to tviterī apstiprināja Twitter menedžeris Raiens Sarvers.
7. Visvairāk Twitter sekotāju ir Keitijai Perijai.
Džastins Bībers, Baraks Obama un Teilore Svifta lepojas ar miljoniem sekotāju un atrodas 5 populārāko Twitter kontu sarakstā. Bet Ketija Perija ir tā, kas pretendē uz kroni no 2019. gada. Tomēr daudzi cilvēki uzskata, ka liela daļa slavenību sekotāju bieži ir viltoti konti, un, piemēram, ka Džastina Bībera sekotāju tikai 50% ir reāli konti.
8. Pats pirmais tvīts tika publicēts 2006. gada 21. martā.
Džeks Dorsijs, viens no Twitter līdzdibinātājiem, bija pirmais, kurš kaut ko publicēja Twitter. Agrāk dibinātāji to dēvēja par “twttr”, sekojot 2000. gadu sākuma tendencei noņemt patskaņus un saīsināt vārdu. Džeks Dorsijs pirmo tvītu publicēja pulksten 21:50, un tajā bija rakstīts: “Tikko izveidoju savu tvttr.” Sociālā tīkla vietne tika publiskota tikai 2006. gada 15. jūlijā.
9. Arī Twitter neiztiek bez problēmām.
2007. gadā Twitter sāka piedzīvot lielu izaugsmi. Kādas konferences laikā 2007. gadā vietnē Twitter tika publicēti aptuveni 60 000 tvītu dienā, kas izrādījās pārāk daudz, lai serveri šādu informāciju nevarētu apstrādāt. “Fail Whale” bija tās lapas nosaukums, kas agrāk tika rādīta ekrānā, kad serveri bija pārslogoti. Vizuāli tas izskatījās kā animēts attēls, kur astoņi mazi putniņi tīklā no ūdens izvelk milzu vali.
10. Visvairāk retvītotais tvīts pieder Elenai Dedženeresai.
2014. gada martā „Oskara” pasniegšanas ceremonijā Elena Dedženeresa uzņēma pašbildi, kas kļuva par visu laiku visvairāk retvītoto tvītu. Tas bija viens no tvīta mērķiem, kad Elena to ievietoja, un tam izdevās iegūt vairāk nekā trīs miljonus retvītu. Pašbildē redzamas arī citas slavenības – Bredlijs Kūpers, Dženifera Lorensa, Merila Strīpa, Breds Pits u.c.. Tvīts kļuvis ne tikai par vienu no visu laiku ikoniskākajiem pašbildēm, bet arī kā paraugs, ko daudzi cilvēki ir mēģinājuši atkārtot sociālajos tīklos ar saviem selfijiem.