Līdz bezmaksas lekcijai QA 1.0. palika tikai: timer-preloader ::: ! Reģistrējies jau tagad!

„404 Error Page” – uzzini, ko tas nozīmē!

18.01.2023

Ja vien mēs lietojam internetu, tad ikviens no mums šādu uzrakstu ekrānā ir pamanījis. Jūs, kā ierasts, dodaties uz kādu no sev jau zināmajām internetlapām un te pēkšņi parādās biedējošais uzraksts – „404 Error Page”.  Ko nu un ko tas vispār nozīmē?

Pirmkārt, to faktiski sauc par HTTP 404 – vienu no daudzajiem dažādiem HTTP kļūdu kodiem, kas var būt vietnē. Šis konkrētais kļūdas kods parādās, kad tīmekļa pārlūkprogramma pieprasa noteiktu lapu no sava servera un to neatrod. Nē, tas nenozīmē, ka ir pienācis pasaules gals. Tas nozīmē tikai to, ka jūs šobrīd šai lapai nevarēsiet piekļūt. Vai var kaut ko darīt, lai to labotu?

Diemžēl lietotājs (tas esat jūs!) patiešām nevar izdarīt daudz, lai labotu 404. kļūdas lapu. Šo problēmu var atrisināt tikai pats vietnes pārvaldnieks. Vispirms ir jāpārbauda, vai ir pareizi ievadīts URL, vai nav kāda drukas kļūda. Ja tas nedarbojas, nākamā lieta, ko varat darīt, ir sazināties ar tīmekļa pārzini, izmantojot viņa kontaktu lapu, un paziņot viņam, ka kāda no viņa lapām nedarbojas.

Kādam, iespējams, var rasties jautājums, kādēļ mēs vispār šo lapu redzam? Protams, tā var būt tikai kļūda, bet visbiežāk tas ir tādēļ, ka šī lapa vai nu nekad nav pastāvējusi, vai vairs nepastāv. Ja ierakstījāt URL, iespējams, ka esat to ievadījis nepareizi. Ja noklikšķinājāt uz saites, iespējams, vietņu īpašnieki nolēmuši noņemt lapu no savas vietnes. Starp citu, daudzām vietnēm ir pielāgotas 404 lapas, kas palīdz atrast vajadzīgo lapu, vai ja tas neizdodas, palīdzēs jums pārlūkot dažas citas konkrētās vietnes lapas.

BEZMAKSAS ONLINE LEKCIJA PAR QA PAMATIEM

JAU 2024.GADA 16.MAIJĀ PLKST. 19:00