“Gribu zināt vairāk!”: Tu vari ietekmēt tikai savu attieksmi pret notikumiem

10.05.2023

Sveiki, te Bens, un šodien mēs runāsim par to, ko varam izmainīt, un par to, ko varam tikai pieņemt.

1. Dzīvē ar mums atgadās gan patīkami notikumi, gan tādi, kurus mēs labprāt aizmirstu. Katram cilvēkam tas, kas ir “labais” un kas ir “nelabais” ir unikāls. Tavs kaimiņš laimēja loterijā miljonu dolāru? Urā! Tu no rīta salauzi nagu un visa diena ir sabojāta? Gadās arī tā. Kas ir kopīgs šiem notikumiem? Tie ir pagātnē, mēs vairāk nevaram tos ietekmēt. Notika tas, kas notika.

Tas, ko mēs varam mainīt, ir mūsu attieksme pret atgadījušos notikumu. Katrā notikumā mēs varam atrast sev mācību vai kaut ko pozitīvu. Tas var būt grūti, ja notikušais ir bēdīgs un spēcīgi tevi ietekmēja. Tam ir nepieciešamas iemaņas, tas ir darbs ar sevi.

Izcilajam zinātniekam Albertam Einšteinam pieder frāze: “Ir tikai divas iespējas nodzīvot savu dzīvi. Pirmā – tā it kā nekādu brīnumu nav. Otrā – tā ir kā viss pasaulē ir brīnums”. Cenšoties saskatīt iespējas tur, kur tās neredz citi, mēs radam sev kvalitatīvāku un piepildītāku dzīvi.

Viena no iespējām kā mainīt attieksmi pret notikumiem ir apzinātības prakse, uzmanības veltīšana savām domām un jūtām. Novērojot savus iekšējos pārdzīvojumus par ārējiem notikumiem, mēs varam sākt saprast, kas ir mūsu notikumu uztveres pamatā. Tādējādi mēs varam izdarīt apzinātu izvēli un pārskatīt savu attieksmi pret notikumiem.

Vēl viens derīgs instruments pozitīvai domāšanai ir pateicības prakse un lielākas uzmanības veltīšana notikumiem mūsu dzīvē. Pat grūtā situācijā tu var būt pateicīgs par to, ka dzīvo un vari iegūt interesantu pieredzi. Ja tu mainīsi savu attieksmi, tas palīdzēs tev arī turpmāk tikt galā ar līdzīgām situācijām.

Visbeidzot, mūsu attieksmes maiņa uz pozitīvo var prasīt pūles no tavas puses, bet, tici man, jebkuru uzdevumu ir daudz vieglāk paveikt, ja tev ir ieradums smaidīt un sagaidīt grūtības ar frāzi “Nu ko, kāds vēl varoņdarbs man šodien jāveic?” Tu droši vien piekritīsi, ka būt drosmīgam bruņiniekam ir patīkamāk nekā skumjajam bruņiniekam.

2. Piemēri.

  • Pieņemsim, tavā dzīvē ir notika nepatīkams gadījums – tavs labākais draugs vai draudzene vairs negrib ar tevi draudzēties. Protams, tas ir ļoti skumji un kādu laiku tu iespējams būsi ļoti bēdīgs. Taču pamēģini paskatīties uz to no citas puses. Tev tuvais cilvēks joprojām ir sveiks un vesels, tāpat kā tu. Jūs varat interesanti pavadīt laiku, lai arī ne kopā.
  • Un vēl viens piemērs: tu saslimi un nevari doties uz skolu. Taču cik daudz brīva laika tev paradās. Tu vari izpildīt mājas darbu labāk par visiem, lasīt iecienītākos komiksus vai pat skatīties filmas mājās.

Jebkurā situācijā vienmēr meklē risinājumu un skaties uz dzīvi pozitīvāk!

3. Praktiskie uzdevumi.

  • Pamēģini savā dzīvē ieviest pozitīvus apgalvojumus jeb afirmācijas. Tu vari izvēlēties vienu no tiešsaistes aplikācijām vai izmantot populārās autores Luīzas Heijas grāmatas.
  • Tāpat tu vari izvēlēties krāsu terapijas metodi. Kas tas ir? Burtiski – ārstēšana ar krāsu. Zinātnieki ir pieradījuši, ka dažādas krasas mūs ietekmē noteiktā veidā. Ja vēlies nomierināties un koncentrēties, izmanto maigus zaļos toņus. Ja nepieciešams uzlādēties ar enerģiju, uzmundrināties, izvieto sev apkārt oranžās krāsas priekšmetus.

4. Ko palasīt par ieraksta tēmu?

  • “Pozitīvās domāšanas spēks”, Normens Vinsents Pīls
  • “Izvēle”, Dr. Edīte Eva Egere
  • “Apzinātības elpa”, Roza Eliota

Ko paskatīties par ieraksta tēmu?

BEZMAKSAS ONLINE LEKCIJA PAR  TESTĒŠANAS PAMATIEM
QA 1.0

JAU 04.JŪLIJĀ PLKST. 19:00