Līdz bezmaksas lekcijai QA 1.0. palika tikai: timer-preloader ::: ! Reģistrējies jau tagad!

Kā jūs saucat e-pasta adresēs lietoto simbolu?

31.10.2022

Smieklīgais mazais „a” ar apvīto asti, iespējams, ir viens no mūsdienās visbiežāk lietotajiem simboliem. Tāpēc ir patiešām pārsteidzoši uzzināt, ka tam nav oficiāla, universāla nosaukuma.  Vispieņemamākais termins pat daudzās citās valodās ir saukt to par zīmi. Bet, lai to aprakstītu, tiek izmantoti desmitiem dažādu vārdu. Daudzās valodās tiek izmantoti vārdi, kas simbola formu saista ar kāda veida dzīvnieku.

Šeit ir daži piemēri daudzajiem eksotiskajiem terminiem, kas saistīti ar simbolu @:

apestaart — holandiešu valodā “pērtiķa aste”

arroba — spāņu valodā “at”

snabel — dāņu valodā “ziloņa snuķis”

kissanhnta — somu valodā “kaķa aste”

klammeraffe — vācu valodā “karājošs mērkaķis”

kukac — ungāru valodā “tārps”

dalphaengi — korejiešu valodā “gliemezis”

grisehale — norvēģu valodā “cūkas aste”

sobachka – krievu valodā “mazais sunītis”

Pirms tas kļuva par standarta simbolu e-pastam, simbols @ parasti tika izmantots, lai norādītu kāda produkta izmaksas vai svaru.  Šis simbols joprojām tiek izmantota dažādās veidlapās un rēķinos visā pasaulē.

Simbola faktiskā izcelsme nav skaidra. To izmantoja mūki, kas izgatavoja grāmatu kopijas pirms tipogrāfijas izgudrošanas. Tā kā katram grāmatas eksemplāram katrs vārds bija rūpīgi jāpārraksta ar roku, mūki, kas veica kopēšanas pienākumus, meklēja veidus, kā samazināt atsevišķo triepienu skaitu vienā vārdā parastajiem vārdiem. Vārds „at” kļuva par vienu pildspalvas vēzienu kā @, nevis trīs vēzieniem. Citā izcelsmes stāstā teikts, ka simbols @ tika izmantots kā vārda amfora saīsinājums, kas bija mērvienība, ko izmantoja, lai noteiktu daudzumu, kas glabājas lielajās terakotas burkās, kas tika izmantotas graudu, garšvielu un vīna pārvadāšanai. Itāļu zinātnieks Džordžo Stabile atklāja šādu @ simbola izmantošanu vēstulē, kuru 1536. gadā rakstīja Florences tirgotājs Frančesko Lapi. Šķiet, ka kāds tirgotājs bija pamanījis @ simbolu mūku pārrakstītajās grāmatās un sāka to izmantot kā amforas saīsinājumu.

BEZMAKSAS ONLINE LEKCIJA PAR QA PAMATIEM

JAU 2024.GADA 16.MAIJĀ PLKST. 19:00