Tā ir vispāratzīta patiesība, ka daudzi no mums pavada daudz vairāk laika, skatoties tīmekļa kamerās, nekā kādreiz, kā arī arvien biežāk skatās video no citu cilvēku tīmekļa kamerām savos ekrānos. Videozvani un konferences jau sen ir vispārpieņemta norma, tāpēc jo būtiskāk, lai jūsu audio un video būtu pēc iespējas vienmērīgāka un kvalitatīvāka.
Lai gan, iespējams, esat pieradis vienkārši atvērt klēpjdatora vāku vai aktivizēt izvēlēto videokonferenču programmatūru, lai sāktu zvanus, ir veidi, kā optimizēt un uzlabot zvanu un attēlu kvalitāti. Protams, ir iespēja ieguldīt līdzekļus labākā tīmekļa kamerā vai labākā mikrofonā, nodrošināt, ka atrodaties telpā, kas ir pietiekami un vienmērīgi apgaismota, bet šoreiz par tehniskām niansēm, ko varam darīt paši.
Kā pielāgot iebūvētos iestatījumus labākam tīmekļa kameras attēlam
Operētājsistēmā Windows ir daži pamata iestatījumi, kurus var pielāgot, lai uzlabotu tīmekļa kameras audio un video kvalitāti. Jāatver izvēlne „Sākt”, lai atrastu iestatījumus, pēc tam izvēlieties „Bluetooth un ierīces un kameras”. Pēc tam jums vajadzētu būt iespējai atlasīt savu tīmekļa kameru, lai iegūtu dažus pamata spilgtuma un kontrasta slīdņus. To pielāgošana var ātri iegūt labāku video attēlu, un jūs varat redzēt, kā izskatīsies izmaiņas, izmantojot priekšskatījuma logu. Ja vēlaties atgriezties sākuma ekrānā un sākt no jauna, noklikšķiniet uz „Atiestatīt iestatījumus”.
Operētājsistēmā MacOS tas jau ir cits stāsts: tīmekļa kameras pārvaldībai nav iebūvētu iestatījumu, un tas ir atkarīgs no lietotnes, kuru izmantojat, lai piekļūtu kamerai. Tā kā FaceTime nodrošina pats Apple un tas tiek instalēts kopā ar macOS, tā tiek uzskatīta par iebūvētu iestatījumu opciju, un, tiklīdz palaižat lietotni, jūs pamanīsit, ka jūsu noklusējuma tīmekļa kamera nekavējoties kļūst aktīva. Ja pēc tam izvēlņu joslā noklikšķināsit uz vadības centra ikonas (tā izskatās kā divi pārslēgšanas slēdži), tiks parādīta poga „Video efekti” (lai ieslēgtu fona izplūšanu, izmantojot portreta režīmu) un mikrofona režīma poga, kur ir vairākas izvēles iespējas, piemēram, standarta, balss izolāciju (apkārtējās skaņas ir nomāktas) un citas.
„Palīdzība no zāles”
Ja vēlaties iegūt vairāk optimizācijas iespēju, nekā var sniegt OS iebūvētie iestatījumi, var saņemt palīdzību no dažādām utilītprogrammām. Tās ir izstrādātas, lai darbotos kopā ar jūsu operētājsistēmu un darbotos ar jebkuru pievienoto tīmekļa kameru, tāpēc tās nav piemērotas konkrētām ierīcēm. Piemēram, FineCam nodrošina piesātinājuma, asuma, spilgtuma, kontrasta, baltā balansa un citu regulēšanas iespējas un var automātiski uzlabot attēla kvalitāti vāja apgaismojuma apstākļos. Turklāt ir pieejami dažādi filtri un efekti ar vienu klikšķi. Programmatūru var izmantot bez maksas, taču daudzām uzlabotajām opcijām ir nepieciešams maksas abonements.
ManyCam ir vēl viena programmatūras pakotne, kuru ir vērts apskatīt. Jūs varat pielāgot attēla spilgtumu, kontrastu un piesātinājumu, apvienot vairākus slāņus (piemēram, ja prezentējat slaidus) un varat eksperimentēt ar attēla efektiem attēlā. Tas ir noderīgu tīmekļa kameru rīku komplekts, kas pārsniedz video un audio optimizāciju, taču lielākajai daļai šo rīku ir nepieciešams maksas abonements. Izmantojot CyberLink PerfectCam, jūs saņemat dažādas optimizācijas iespējas, tiesa, tas ir maksas pakalpojums (ir bezmaksas izmēģinājuma versija, tāpēc vispirms varat to izmēģināt). Ir iespēja mainīt attēla spilgtumu, kontrastu un ekspozīciju, jūs pat varat izlīdzināt ādas grumbiņas un pat varat ļaut programmai automātiski pielāgot dažus no šiem iestatījumiem. Papildus tam jūs iegūstat papildu efektus, piemēram, fona izplūšanu un iespēju samazināt arī pielāgotos fonus.
Lietotnes iestatījumi labākam tīmekļa kameras attēlam
Ja esat iegādājies ārēju tīmekļa kameru, iespējams, tā darbosies, tiklīdz to pievienosit, taču, iespējams, tai būs pieejama arī bezmaksas programmatūra, ko var lejupielādēt, lai piekļūtu citiem iestatījumiem un opcijām. Logitech tīmekļa kamerām, piemēram, ir Logi Tune. Galvenajā lietotņu panelī izvēlieties pievienoto Logitech tīmekļa kameru un pēc tam atveriet cilni „Video”. Jūs redzēsit, ka varat mainīt tālummaiņas līmeni, skata lauku un manuāli pielāgot spilgtumu un kontrastu, kā arī ieslēgt vai izslēgt automātisko fokusu. Tikmēr cilnē „Iestatījumi” varat ieslēgt vai izslēgt HDR režīmu, kas nodrošina, ka video plūsmas gaišie un tumšie apgabali ir redzami.
Ir arī vērts izpētīt lietotnes, kuras izmantojat videozvanu veikšanai. Sadaļā „Video” varat iespējot funkciju „Pielāgot manu izskatu” (kas mīkstina dažas grumbiņas) un „Pielāgot vājam apgaismojumam” (lai jūs būtu vieglāk redzēt tumsā). Varat arī atlasīt „Papildu”, lai atrastu trokšņa optimizācijas iespēju. Sadaļā „Audio” ir iestatījumi automātiskai skaļuma pielāgošanai zvanu laikā, kā arī dažādu fona trokšņu slāpēšanai (no pildspalvas pieskāriena līdz suņa rejām).