Mazs izsekotājs hroniskām aizmāršām

07.11.2022

Apple ilgi gaidītā atrašanās vietas izsekošanas ierīce AirTag beidzot ir kļuvusi oficiāla, un, lai arī ir maza, tā, visticamāk, izrādīsies nenovērtējama, ja esat sērijveida atslēgu, maku un tamlīdzīgu lietu zaudētājs. AirTag Tu vari vienkārši ieslidināt savā mugursomā vai naudas makā, vai ar klipša palīdzību piestiprināt savām atslēgām (klipsis ir aksesuārs, par ko atsevišķi jāmaksā). Ja AirTag ir savienots pārī ar iPhone 11 vai jaunāku versiju, varat saņemt precīzas norādes uz šo vienumu, izmantojot lietotni Find My.

Pieskaroties AirTag no vienumu saraksta lietotnē Find My, tiek parādītas vairākas opcijas, tostarp Play Sound. Ir vajadzīgas tikai dažas sekundes, līdz Find My izveido savienojumu ar AirTag un izstaro trīs – piecus elektroniskus pīkstienu ciklus, kas ir pietiekami skaļi, lai to varētu dzirdēt, piemēram, zem spilvenu kaudzes. Īsais elektronisko pīkstienu cikls ilgst tikai septiņas sekundes, kas ir pietiekami ilgs, lai kaut ko atrastu tajā pašā telpā vai tai blakus.

Ja AirTag ir tuvumā, vari to atrast ar Precision Finding funkciju savā iPhone. Tu redzēsi attālumu līdz AirTag un virzienu, kurā tev jādodas – pateicoties Ultra Wideband tehnoloģijai. Tāpat kā citas Apple ierīces, arī AirTag vari ieslēgt Lost režīmā. Kad to uztvers tīklam pieslēgta ierīce, tu automātiski saņemsi paziņojumu. Bet vari arī atļaut atradējiem iegūt tavu kontaktinformāciju, pieliekot tavam AirTag viedtālruni, kas atbalsta NFC – to pašu tehnoloģiju, kas tiek izmantota norēķiniem ar telefonu.

Tikai tu redzi, kur atrodas tavs AirTag. Pats AirTag nekad nesaglabā tavas atrašanās vietas datus un vēsturi. Arī ierīces, kas pārsūta AirTag atrašanās vietas informāciju, ir anonīmas, un atrašanās vietas dati tiek vienmēr šifrēti. Tāpēc pat Apple nezina ne tava AirTag atrašanās vietu, ne atradēja ierīces identitāti.

Apple ir arī daudz domājis par privātumu un ir ieviesis vairākus pasākumus, lai nodrošinātu, ka AirTags nevar izmantot ļaunprātīgi. Tas nozīmē, ka jūs nevarat aktivizēt AirTag kāda cita vārdā, un jūsu iPhone, iPad vai citas iOS ierīces var noteikt, vai nezināms AirTag ceļo kopā ar jums, brīdinot, ka īpašnieks var redzēt jūsu atrašanās vietu. Turklāt pats AirTag pievērsīs sev uzmanību, atskaņojot skaņu, ja tas ilgu laiku ir bijis atdalīts no īpašnieka, bet joprojām pārvietojas.

Apple AirTag darbina CR2032 akumulators, un Apple saka, ka tas darbosies vairāk nekā gadu, pirms tas būs jānomaina. Mazais, bet būtiskais nieciņš nopērkams arī Latvijā gan pie dažādiem telekomunikāciju operatoriem, gan lielākajos internetveikalos. Tā cena – vidēji 40 eiro.

BEZMAKSAS ONLINE LEKCIJA PAR QA PAMATIEM

JAU 2024.GADA 16.MAIJĀ PLKST. 19:00