Līdz bezmaksas lekcijai QA 1.0. palika tikai: timer-preloader ::: ! Reģistrējies jau tagad!

Mozilla pret Google, Apple un Microsoft trīsvienību

11.10.2022

Interneta pārlūkprogrammas Firefox izstrādātājs Mozilla uzskata, ka Apple, Google un Microsoft operētājsistēmas apgrūtina citu pārlūkprogrammu, piemēram, atvērtā pirmkoda Firefox, izmantošanu viņu kontrolētajās platformās.

Mozilla atklāj, ka šīs operētājsistēmas interneta lietotājiem padara grūtu vai pat neiespējamu pārlūkprogrammu pārslēgšanu, jo paša uzņēmuma pārlūkprogramma ir uzstādīta kā noklusējuma pārlūkprogramma. Ko Mozilla dara lietas labā? Iegulda līdzkeļus un izstrādā savu Gecko pārlūkprogrammas dzinēju. Tam ir būtiska nozīme, jo ir palikuši tikai trīs galvenie pārlūkprogrammu nodrošinātāji: Google, Apple un Mozilla, taču Apple dzinējs darbojas tikai Apple ierīcēs. Tātad bez Mozilla vienīgo starpplatformu pārlūkprogrammas dzinēju nodrošinātu Google.

Pārlūkprogrammas Mozilla Firefox tirgus daļa augustā visā pasaulē bija 3,16 procenti. Apple Safari un Microsoft Edge pārlūkprogrammām attiecīgi 18,78% un 4,3% tirgus daļas. Saskaņā ar tīmekļa trafika analīzes vietni StatCounter tīmekļa pārlūkošanas tirgū stabils līderis ir Google Chrome ar 65,52% tirgus daļu.

Mozilla norādīja arī uz to, ka pat tad, ja tiek lejupielādēta alternatīva pārlūkprogramma un tā izvēlēta kā noklusējuma pārlūkprogramma, tas ne vienmēr strādā praksē, jo operētājsistēmas nodrošinātājs dažos gadījumos apies jūsu izvēli un prezentēs savu pārlūkprogrammu, nevis izvēlēto noklusējuma pārlūkprogrammu.

BEZMAKSAS ONLINE LEKCIJA PAR QA PAMATIEM

JAU 2024.GADA 16.MAIJĀ PLKST. 19:00