Vai dators katru nakti ir jāizslēdz?

21.10.2022

Ir cilvēki, kas automātiski, pabeidzot darbu, izslēdz datoru. Un lai gan šķiet, ka tā dara vairākums, pēc Panda Security aptaujas datiem tikai 37 % aptaujāto katru vakaru izslēdz datoru. Bet kuram ir taisnība: tiem, kas katru vakaru izslēdz datoru, vai tiem, kas to atstāj ieslēgtu?

Dators piedāvā vairākus variantus, ko darīt darba dienas beigās – atstāt datoru miega režīmā, restartēt vai izslēgt. Ja izvēlaties variantu „miega režīms” tas uztur visas programmas un failus, kamēr jūs, piemēram, ieskrienat dušā. Kad esat atgriezies, dators atkal tiek ieslēgts, un ir gatavs darbam. „Miega režīms” pārslēdz jūsu sistēmu mazjaudas režīmā, taču jūsu lietotnes un dati joprojām ir sistēmas atmiņā. Tam ir daži plusi un mīnusi. „Miega režīms” palīdz ātrāk parādīties visai informācijai, kad atgriežaties pie datora, taču tas arī palielina iespēju zaudēt datus, ja negaidīti pazūd strāva. Atkarībā no datora tam var būt arī hibernācijas režīms. Ko tas nozīmē? Hibernācijas režīms ir ļoti līdzīgs miega režīmam, taču tā vietā, lai saglabātu savus atvērtos dokumentus un palaistu lietojumprogrammas savai RAM, tie saglabā tos uz cietā diska. Kad dators atkal tiek ieslēgts, tas atsāks visu no vietas, kur jūs darbu pārtraucāt. Tiesa, tas aizņems mazliet ilgāk laika. Hibernācija parasti notiek, ja datoru neesat izmantojis, piemēram, stundu vai divas. Dators no „miega režīma” pāriet ziemas guļas stāvoklī – hibernācijas režīmā.

Shut Down aizver visas atvērtās programmas un failus, bet neizslēdz Windows kodolu, kas ir operētājsistēmas kodols, kas ļauj programmatūrai un aparatūrai darboties kopā. Restartēšana faktiski izslēgs visus failus, papildus Windows kodolam, pirms darbību atsākšanas.

Bet vai tiešām dators katru nakti jāizslēdz? Īsā atbilde ir – nē. Garākā atbilde: tas ir atkarīgs no tā, kas jums padomā. Miega režīmā drošības programmatūra veiks fona skenēšanu, kamēr dators ir dīkstāvē, tāpat kā dublēšanas programmatūra. Dažas naktis miega režīmā neko daudz nemainīs, taču laika gaitā var rasties problēmas ar datora veiktspēju. Ja noteiktas programmas kavējas vai faili netiek ielādēti pareizi, būtu vēlams datoru restartēt. Tas palīdzēs novērst pagaidu problēmas un atbrīvos atmiņu no visām fona lietotnēm, kuras netika pareizi aizvērtas.  Savukārt, ja datoru visu nakti turat ieslēgtu, būtu ieteicams to reizi nedēļā restartēt.

Un kā darāt Jūs?

BEZMAKSAS ONLINE LEKCIJA PAR QA PAMATIEM

JAU 2024.GADA 13.JŪNIJA PLKST. 19:00