Online

SISTĒMANALĪZES PAMATKURSS lv

Uzsākt ceļojumu IT pasaulē vēl nekad nav bijis tik vienkārši. Reģistrējies jau šodien un pārliecinies par to pats!

Kopā

526.45€

3x175.48€

vai apmaksā visu summu uzreiz un iegūsti 56.45 € atlaidi!

Sistēmanalīzes pamatkurss ļauj iepazīties ar sistēmanalītiķa veicamajiem pienākumiem IT risinājumu izstrādes projektos un apgūt būtiskākās metodes, ko sistēmanalītiķis izmanto ikdienas darbā. Kurss sniedz izpratni par sistēmanalītiķa lomu IT risinājuma izstrādē, ieviešanā un uzturēšanā: uzzināsi, kā specificēt prasības IT risinājumam, balstoties uz  biznesa mērķi un biznesa procesiem, un uzzināsi dažādus paņēmienus IT risinājuma prasību izzināšanai un specificēšanai atkarībā no izstrādes pieejas.

Kursa intensitāte : 12 nodarbības, 1 reizi nedēļā, 4 akadēmiskās stundas garas lekcijas. Kursu ir ērti apvienot ar darbu vai pamatstudijām!

2 pirmās nodarbības ir bezmaksas! Piesakies!

KAM IR DOMĀTS ŠIS KURSS

 • esi bez priekšzināšanām IT sfērā, taču izproti IT sistēmu nozīmi un vēlies uzsākt iesaistīties to izstrādē
 • esi students, kas, papildus jau izvēlētām mācībām universitātē, vēlas saņemt papildus izglītību
 • esi jau saistīts ar IT risinājumu ieviešanu, uzturēšanu vai izmantošanu un vēlies mainīt savu esošo profesiju uz IT risinājumu izstrādi
 • esi ar sistēmanalītiķa pieredzi, bet vēlies atsvaidzināt savas zināšanas, uzzināt par pieredzi un atšķirībām dažādos projektos, atšķirīgām izstrādes pieejām, un paņemt no tā sev kaut ko noderīgu turpmākajā darbā
 • esi IT risinājumu pasūtītājs un vēlies iegūt zināšanas sistēmanalīzē, lai efektīvāk sadarbotos ar IT risinājumu piegādātājiem

Pēc veiksmīgas kursa pabeigšanas orientēsies sistēmanalīzes terminoloģijā, veicamajos uzdevumos un pratīsi dažādas prasību specificēšanas tehnikas, ko pielietot, atkarībā no IT risinājuma izstrādes un ieviešanas pieejas.

Ja vēl nestrādā par sistēmanalītiķi, tad kursā būsi ieguvis priekšstatu par šo profesiju un varēsi ar izpratni gatavoties uzsākt darbu šajā profesijā. Ja esi jau strādājošs sistēmanalītiķis, tad pēc kursa beigām varēsi iegūtās zināšanas izmantot, lai pilnveidotu savu ikdienas darbu pie tiem IT risinājumiem, ar kuriem Tu jau šobrīd strādā.

KAS TEVI SAGAIDA SISTĒMANALĪZES PAMATU KURSĀ

48 AKADĒMISKĀS STUNDAS DZĪVĀS ONLINE LEKCIJAS

PRAKTISKAS NODARBĪBAS

ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM

REGULĀRS FEEDBACK

SERTIFIKĀTS PAR KURSU BEIGŠANU

IETEIKUMI MEKLĒJOT DARBU

KURSA DETALIZĒTA PROGRAMMA

Sistēmanalītiķis strādā programmatūras izstrādes un ieviešanas projektu komandā, kur viņa galvenais uzdevums ir  definēt  prasības IT risinājumam, balstoties uz izpratni par biznesa mērķiem un procesiem. Sistēmanalītiķis piedalās IT risinājuma projektēšanā, atbalsta izstrādi un iesaistās risinājuma tālākā attīstīšanā.

Biznesa sfēras, mērķa, biznesa uzdevumu, vajadzību, biznesa prasību un procesu izpratnei ir ļoti būtiska nozīme sistēmanalītiķa darbā, lai nodefinētu atbilstošas prasības IT risinājumam. Lai veiksmīgi definētu prasības IT risinājumam un plānotu risinājuma ieviešanu, nepieciešams dokmentēt un analizēt biznesa procesus, idnetificēt tajos iesaistītos dalībniekus, analizēt kā mainīsies biznesa process līdz ar IT risinājuma ieviešanu. Viena no tehnikām, kas sistēmanalītiķim ir jāprot, lai veiktu šo uzdevumu, ir biznesu procesu diagrammas.

Biznesa procesa analīzes laikā iegūtā informācija jāizmanto tālākā sistēmanalīzes procesā – no tā radīsies prasības IT risinājumam. Analītiķim jāzina dažādi paņēmieni, kā pierakstīt, grupēt un sadalīt sīkāk funkcionālās prasības, lai varētu izvēlēties katrai situācijai racionālāko aprakstīšanas veidu, un tomēr apraksts būtu pietiekams tālākai sistēmas izstrādei. Ir arī tādas sistēmas funkcionālās prasības, kas ir gandrīz visās sistēmām – ir labi, ja sistēmanalītiķim ir pieredze un zināšanas par tām, ko atkārtot izmantot dažādos projektos.

IT risinājuma prasības ir daudzveidīgas, tāpēc sistēmanalītiķim ir jāzina dažādas tehnikas sistēmas prasību aprakstīšanai: piemēram, aktivitāšu, stāvokļu pārejas diagrammas, kā uzskatāmāk pierakstīt lomas un pieejas tiesības u.c.

IT risinājums ir jādefinē ne tikai funkcionālās prasības, bet arī nefunkcionālās prasības: tās ir prasības, kuras nevis nosaka kas sistēmai jādara, bet gan nosaka veidu un ierobežojumus kādā veidā ir jādarbojas IT risinājumam un kādā veidā tas ir jāveido, jāievieš un jāuztur.

Sistēmanalītiķim ir jāprot veidot IT risinājumā paredzēto uzkrāto datu  modelis, lai tālākā sistēmas izstrādē tiktu izveidota tam atbilstoša datu bāze. Bet ar datu uzkrāšu vien nepietiek – datus uzkrāj, lai tos tālāk izmantotu gan ikdienas darbā, gan kopsavilkumos, gan arī tos izmantotu dziļākai datu analīzei. Arī jāņem vērā kādā veidā dati nonāks sistēmā – vai tos ievadīs lietotājs, vai tos saņems no citām sistēmām, un – varbūt dati ir jānodod citām sistēmām? Lai attēlotu datu nodošanu starp dažādām sistēmām vai sistēmas daļām, ir lietderīgi mācēt zīmēt datu plūsmu diagrammas un sekvenču diagrammas.

Ar labi uzrakstītām prasībām IT risinājumam analītiķa darbs nebeidzas – projektējot un izstrādājot, vai ieviešot gatavu  risinājumu, nepieciešams sekot, lai tas atbilst izvirzītajām prasībām un ierobežojumiem. Sistēmanalītiķim jāprot projektējumu aprakstīt un izskaidrot pasūtītājam saprotamā veidā.

Ne tikai programmatūrai, bet arī katrai prasībai ir savs dzīves cikls: no brīža, kad rodas ideja par prasības nepieciešamību, līdz brīdim, kad tā ir pilnvērtīgi aprakstīta, un vēlāk – kad tā kļūst neaktuāla. Prasības aprakstīšanai nepietiek ar aprakstu vien – tai jāpiešķir prioritāte un tā jātrasē gan pret sākotnējām prasībām, gan pret risinājumu. Un, tā kā biznesa vide ir mainīga, tad arī prasības mēdz mainīties – sistēmanalītiķis ir tas IT risinājuma izstrādes un ieviešanas projekta dalībnieks, kurš vislabāk pārzina prasības, tāpēc viņš arī nodarbojas ar prasību pārvaldību.

Sistēmanalītiķim daudz jāsadarbojas gan IT risinājuma pasūtītāju gan izstrādātāju komandu, tāpēc jāspēj izvēlēties kāds sadarbības veids kurā situācijā ir piemērotākais: intervijas, sanāksmes, darba grupas, sarakste u.c. Uz katru tikšanos ir jāsagatavojas, atkarībā no mērķiem!

Programmatūras izstrādes pieejas ir dažādas, un arī dokumentācijas standarti var atšķirties – sistēmanalītiķim nodevumu dokumentācija jāveido atbilstoši projekta prasībām.

Sistēmanalītiķa ikdiena atšķiras atkarībā no programmatūras izstrādes pieejas, un viņam ir arī jāiesaistās projekta plānošanā, programmatūras nodošanā un ieviešanā. Tas prasa dažādas prasmes, un dod iespēju nepārtrauktai sevis attīstīšanai un turpmākām mācībām!

ĒRTA APMAKSA

Kursa pilnā cena: 526.45€.
Izvēlies apmaksas veidu, kas ir piemērots tieši tev un nepārmaksā
3 X
175.48€
= 526.45€
SADALI SUMMU 3 MAKSĀJUMOS UN NEPĀRMAKSĀ!
526.45€€
470€
APMAKSĀ VISU SUMMU UZREIZ UN IEGŪSTI 56.45€ ATLAIDI!

MŪSU KOMANDA

Mūsu kursu atšķirīgā iezīme un lepnums ir mūsu pasniedzēju sastāvs. Katrs no pasniedzējiem ir ne tikai teorētiķis, kurš ir apguvis programmēšanu ar grāmatu palīdzību, bet gan praktizējošs speciālists, kuram aiz muguras ir 5 – 10 gadu darba pieredze šajā specializācijā.

Mūsu pasniedzēji ar prieku dalās savā pieredzē un lielajā zināšanu apjomā ar tiem, kas klausās šos kursus.

Dagnija Āboltiņa
System Analisys LECTURER
Senior System Analyst at Proof IT

KĀPĒC IZVĒLĒTIES TIEŠI JAVAGURU?

 • Praktiski kursi, minimāla teorija, maksimāla prakse
 • Elastīga maksājumu sistēma
 • Kvalitatīvi izvēlēts kursu materiāls, kas balstīts uz daudzu gadu darba pieredzi IT jomā
 • Mūsu pasniedzēji ir augsti kvalificēti darbinieki, kas vada IT uzņēmumus
 • Apmācības, neizejot no mājām
 • Perspektīva karjera – vairāk nekā 4 tūkstoši mūsu absolventu tagad strādā IT uzņēmumos Anglijā, Šveicē, Latvijā.

 

{ Reģistrācija kursam }

BEZMAKSAS ONLINE LEKCIJA PAR QA PAMATIEM

JAU 2024.GADA 13.JŪNIJA PLKST. 19:00