QA3 | JavaGuru


QA 3 – Advanced AutomationQA3 apmācību apraksts

Tā kā automātisko testēšanas pieeju ir ļoti daudz, šajā kursā mēs apskatīsim vispopulārkos un visizmantotākos frameworks.

Pabeidzot šo kursu, klausītājs saņems stingras zināšanas, pamatotas uz praktiskām zināšanām par dažādiem automātiskiem freimvorkiem, un mācēs izveidot nelielus automatizācijas projektus dažādu tipa testēšanā.

Detalizēta apmācību programma

Page Object Model – Tas ir proektēšanas patterns priekš Object Repository izveidošanas priekš UI Web elementiem.

Pamatojoties uz šo patternu – priekš katras aplikācijas lapas/weblapai jābūt noteikta un apzīmēta klase.

Selenium grid – tas ir klasteris, kurš sastāv no dažiem Selenium-serveriem. Viņš paredzēts izplatītā tīkla organizēšanai, kura dod iespēju startēt daudzas pārlūkprogrammas uz daudzām mašīnām

Selenium Webdriver ierobežojas ne tikai ar web aplikāciju testēšanu, bet ar viņu var arī notestēt datubāzes.

Selenide – tas ir aploksne apkārt Selenium WebDriver, kura dod iespēju ātri un vienkārši viņu izmantot testu rakstīšanā, koncentrējoties uz logiku. Selenide dod iespēju ātrāk un vieglāk rakstīt automatizāciju.

Uz šodiendienu ir divas pamata pieejas programmas web aplikāciju izstrādāšanā: REST (RESTful) API un SOAP API.

Šo divu pieeju sapratne, automatizators varēs uzrakstīt jebkuru automatizāciju priekš jebkuras web-aplikācijas.

Appium – tas ir krossplatformas instruments ar atvērtu kodu, kurš palīdz automatizēt Android un iOS mobīlo aplikāciju testēšanu.

Docker – tas ir atvērtā platforma priekš aplikāciju izstrādāšanai, piegādei un ekspluatācijai. Docker izstrādāts priekš aplikāciju ātrās izlikšanas. Ar Docker palīdzību jūs varat atdalīt aplikāciju no jūsu infrastruktūras un strādāt ar infrastruktūru kā ar pārvaldīto aplikāciju. Docker palīdz izlikt jūsu kodu ātrāk, ātrāk testēt, ātrāk izlikt aplikācijas, un samazināt laiku starp koda rakstīšanu un koda palaišanu. Docker dara to ar vieglsvaru platformas palīdzību konteinera virtualizācijas, izmantojot procesus un utilītas, kuras palīdz vadīt un izlikt jūsu aplikācijas.

Jenkins – tas ir nepārtrauktās integrācijas instruments, kurš bieži izmantojas priekš lietojumprogrammu izstrādāšanas. Tas ir automatizācijas vide, kura izpilda atkārtotus uzdevumus. Jenkins var izpildīt un kontrolēt komandu izpildi uz attālām sistēmām un arī to, ko var izpildīt no komandrindas.