Uzsākt ceļojumu IT pasaulē vēl nekad nav bijis tik vienkārši. Reģistrējies jau šodien un pārliecinies par to pats!
ISTQB (International Software Testing Qualifications Board) ir starptautiski atpazīstamākais testētāju standarts. Tas iedalās trijos līmeņos: Foundation, Advanced un Expert, kur Foundation ir ir fokusēts uz testētājiem, Advanced – uz testu analītiķiem un Expert – uz testētāju komandas vadītājiem. Visi ISTQB materiāli ir pieejami bez maksas viņu mājaslapā. Atliek tikai tos izlasīt un tad nokārtot eksāmenu. Problēma ir tajā apstāklī, ka šie materiāli ir ļoti tehniski precīzi, kā rezultātā materiāls ir ļoti “sauss” un grūti uztverams. Te nāk palīgā JavaGuru kurss “Testētāju sagatavošana ISTQB eksāmenam”, kur tiks iztirzāts viss Foundation level materiāls (un nedaudz no Agile). To darīsim latviešu valodā ar skaidrojumiem par katru aspektu. Būs arī praktiskie un mājasdarbi, lai labāk saprastu nodarbībā apskatīto. Šis kurss (pagaidām) nesniedz ISTQB sertifikātu, bet tikai sagatavo eksāmena nolikšanai.
Kursa intensitāte: 12 nodarbības, 1 reizi nedēļā, 4 akadēmiskās stundas garas lekcijas. Kursu ir ērti apvienot ar darbu vai pamatstudijām!
2 pirmās nodarbības ir bezmaksas! Piesakies!
Kāda ir testētāja loma un vieta izstrādes komandā.
Dažāda veida izstrādes modeļi un kur tajā visā notiek testēšana. Testēšanas pamatprincipi un to reālās dzīves pielietojums.
Sīkāk par Agile tipa izstrādi un testētāja lomu tajā. Kas ir kopīgais un atšķirīgais testēšanas pieejā salīdzinot Agile ar Waterfall.
Testu klasifikācija un atbilstošs pielietojums. Kā pareizi nosaukt katru testu un kādos gadījumos šādu testu vajadzētu pielietot.
Darbs ar specifikāciju. Ļoti efektīvs, tomēr bieži aizmirsts.
Sīkāk skatam dažādas testu tehnikas. To stiprās un vājās puses, kā arī optimālu pielietojumu.
Turpinam iepazīties ar dažādām testu tehnikām un to efektīvāko pielietojumu.
Ar ko sākt, lai taisītu testus? Kas ir minimālās prasības lai testi un testēšana būtu noderīgi.
Kā atsekot testēšanas un testētāju efektivitāti? Dažādi varianti dažādām situācijām, tajā skaitā defektu pārvaldība.
Manuālais testētājs nenozīmē visu darīt ar rokām. Kā padarīt savu darbu efektīvāku un ērtāku izmantojot dažādus rīkus.